27.04.2022

Cami müştemilatında binlerce genç iftar yapıyor

Ramazan ayı münasebetiyle Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) içerisinde yer alan Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii müştemilatında Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü ve İl Müftülüğünün tertip ettiği iftar programlarında 3500 öğrenciye ev sahipliği yapılıyor.

İl Müftüsü Mehmet Aşık ile Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Uslu tertip ettikleri iftar programları hakkında Diyanethaber'e açıklamalarda bulundu.

2018 yılında açılan Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii müştemilatında hayırsever sanayicilerin destekleri ile iftar sofraları kurulduğunu belirten İl Müftüsü Mehmet Aşık, "Mübarek Kur'an ayı, Gufran ayı olan Ramazan ayındayız. 2018, 2019 yıllarında camimiz müştemilatında 1500 kişi iftar yemeklerine katıldı. Koronavirüs salgın döneminde ara verdiğimiz iftar programı normal hayata geçilmesi nedeniyle bu yıl takribi 3500 üniversite öğrencimize iftar yemeği ikram edilmektedir. Bu güzel organizasyon Denizlili hayırsever sanayicilerimizin destekleri ile olmaktadır. İftar yemeklerinin organizasyonu yapan Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Yönetim Kurulu Başkanı ve Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii Derneği Başkanı Abdülkadir Uslu'nun riyasetinde destek olan tüm hayırsever sanayicilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Yönetim Kurulu Başkanı ve Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii Derneği Başkanı Abdülkadir Uslu ise, "Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu olarak 2018 yılına bugüne kadar sanayicilerimizin destekleri ile iftar sofraları kuruyoruz. Koronavirüs salgını nedeniyle ara verdiğimiz iftar programlarımızı bu yıl yeniden tekrar kurduk. Bu yıl 3500 üniversiteli talebemize iftar yemeği veriyoruz. Bu iftar yemekleri sayesinde gençlerimizle yakından ilgileniyor ve onlara değer veriyoruz. Gençlerimiz bu memleketin geleceği olduğu için onlara bu hizmeti sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bu hayrımız Cenab-ı Allah katında da makbul olur. Gençlerimizin camiye, dinine, imana yakın olabilmesi için bu hizmetleri yapıyoruz. Sizler de bizlere yardımcı oluyorsunuz. Sanayicilerimizden, idari yöneticilerimizden ve hepsinden Allah razı olsun. Cenab-ı Allah'tan umuduz o ki, bu Ramazan ayında tüm müslümanlar günahlarından arınıp, Rabbim’in rızasına ulaştrsın. Hepinize teşekkür ederim." diye konuştu.