21.04.2022

‘Enderun Usulü Teravih Namazı ve Cumhur Müezzinlik Programı’ Cezaevinde Gerçekleştirildi

Denizli’de Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilen faaliyetler kapsamında Enderun Usulü Teravih Namazı geleneği devam ettirilmektedir.

Farklı gün ve camilerde gerçekleştirilen gelenek bu sefer Denizli Ceza İnfaz Kampüsünde bulunan açık cezaevinde tutuklu ve hükümlülerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Denizli Müftüsü Mehmet Aşık, “2015 yılında Denizli’de göreve başladığımız dönemde Osmanlı Döneminden geleneğimiz olan Enderun Usülü teravih Namazı için ekibimizi oluşturduk. 6 Müezzin Kayyım ve 5 İmam Hatipten oluşan ekibimizle farklı ilçe ve mahallelerimizde gerçekleştirdiğimiz programı bugün cezaevinde hükümlü ve tutuklulara yönelik gerçekleştirdik. Denizli Müftülüğü olarak cezaevinde yürütülen manevi destek hizmetlerine yönelik farklı faaliyetler gerçekleştirmekteyiz. Geçen sene kurban bayramında 800 kg et göndererek bayram sabahı tüm mahkûmların kavurma yemesini sağladık, ayrıca hesaplarına uzun süredir hiç para yatırılmamış olan 210 mahkûmun hesaplarına hayırsever vatandaşlarımız tarafından 21 bin TL para yatırılmasını sağladık. Bu sene de 2 akşam iftar yemeğine hayırsever vatandaşlarımızın et bağışlarıyla katkıda bulunduk. Cezaevi yönetimi tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi mahkûm yakınlarına maddi destek vermekte, gıda kolileri ulaştırmaktayız. Bir kardeşimizi yanlış yola gitmekten vazgeçirebilirsek ne mutlu bize, cezaevlerimizde 21 din görevlimizle birlikte yürüttüğümüz manevi destek hizmetlerinde çok güzel dönüşler almaktayız, şahsıma ve müftülüğümüze gelen teşekkür mektupları olduğu gibi savcılığımıza da çok güzel dönüşler yapıldığını öğrenmek bizleri mutlu etmektedir.” dedi.