14.01.2022

Cezaevinde Dini Bilgiler Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi

Denizli İl Müftülüğü ve Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünde kalan mahkumlara yönelik “Dinimi Öğreniyorum Bilgi Yarışması”nda dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi.

Ceza infaz kurumunda görev yapan Cezaevi Vaizi Nesibe Uslu tarafından organize edilen yarışma, okuma yazma bilen tutuklu ve hükümlülerin büyük katılımıyla yapıldı. Yarışmada dereceye girenler için çok amaçlı konferans salonunda düzenlenen ödül töreninde hediyeleri verildi.

Düzenlenen törene İl Müftü Yardımcısı Hamide Belgrat, Kurum Müdürü Ceylan Şahin Kaplan, Bozkurt İlçe Müftü V. Murat Göçer, Cezaezi Vaizi Nesibe Uslu, Vaiz Tuba Erkol, müdür yardımcıları, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Denizli Şube Uzmanı Ahmet Gazi, kurum personelleri ve tutuklular katıldı.

Tutuklulara yönelik İl Müftülüğü Vaizi Tuba Erkol tarafından “Bağımlılık Semineri” verilmesi sonrası törende konuşan İl Müftü Yardımcısı Hamide Belgrat, “Diyanet İşleri Başkanlığımızın ‘2021 Yılı Eylem Planı’ içerisinde bulunan hükümlü ve tutukluların dini bilgi seviyelerini artırmak amacıyla yarışmayı cezaevi bünyesinde düzenleyerek çok yüksek katılımla gerçekleşmesi bizleri mutlu etti. Yarışmaya katılan herkesi can-ı gönülden tebrik ediyorum. Dereceye girenlere belirlenen ödüllerimizi vereceğiz. Bu ödüllerimiz bizzat hayırseverlerimizin katkıları ile İl Müftümüz Sayın Mehmet Aşık Hocamızın yakından ilgilenmesi neticesinde hazırlandı. Bu vesileyle il müftümüzün selamlarını sizlere iletiyorum.” dedi.

Konuşma sonrasında dereceye girenlere ödülleri verilmesiyle tören sona erdi.

------------------

Denizli İl Müftülüğü ve TDV Denizli Şubesi tarafından “Dinimi Öğreniyorum Bilgi Yarışması”nda dereceye girenlere; birinciye 500 TL, ikinciye 400 TL, üçüncüye 300 TL ile yarışmaya katılan herkese 100 TL ödül ile ödüllendirildi.