27.12.2021

Müftü Aşık Sabah Namazı Buluşmasına Katıldı

Merkezefendi İlçe Müftülüğü sabah namazı buluşması Ayasofya-i Kebir Camii İmam Hatibi Ferruh Muştuer’in Kur’an Ziyafetiyle Hilal Camii’nde gerçekleştirildi.

Merkezefendi İlçe Müftülüğü Vaizi Özgür Aslan’ın sohbetiyle başlayan program, Ayasofya-i Kebir Camii İmam Hatibi Ferruh Muştuer’in sabah namazını kıldırmasıyla devam etti.

Kılınan namazın ardından Merkezefendi İlçe Müftülüğü İlahi Korosu’nun tesbihatı ve ilahileri ile program devam etti.

Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık’ın yaptığı konuşmada; “Salgın hastalık döneminin ardından gerçekleştirilen programa böyle bir katılımın olmasından dolayı çok duygulandım. Mü’minlerin yüreğinde bir hasret olan Ayasofya’nın Camii olarak açılması, İmam Hatibi’nin burada bizlere namaz kıldırması beni ayrıca duygulandırdı. Yeter ki, Allahü Teala’ya samimi bir kullukta bulunalım, bizlere her türlü nimetlerini lütfediyor. Seher vakti burada buluşmamız da samimi kulluğumuzun bir göstergesidir. Kur’an Ziyafeti’nden dolayı Ferruh Muştuer hocamızı ve programda emeği geçenleri tebrik ediyorum.” dedi.

Ayasofya-i Kebir Camii İmam Hatibi Ferruh Muştuer’in Kur’an Ziyafeti ile devam eden program Merkezefendi İlçe Müftüsü Talat Özmet’in yaptığı dua ile sona erdi.

Gençlerin ve ailelerin yoğun katılımıyla gerçekleşen program sonunda çorba ikramında bulunuldu.