T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Denizli Müftülüğü

23.05.2019

Müftü Aşık, Pamukkale Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü İftarına Katıldı

Denizli Müftüsü Mehmet Aşık, Pamukkale Müftülüğü İlçe Gençlik Koordinatörlüğünün organize ettiği Bağbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ev sahipliğinde Yaşar - Saniye Gemici Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımıyla yapılan iftar  programına katıldı.

Programa İl Müftüsü Mehmet Aşık ve eşi Hamiyet Aşık, Pamukkale Müftüsü Nihat Sevil, Bağbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hüsrev Odabaşı, Yaşar - Saniye Gemici Anadolu Lisesi Müdürü Musa Osal, sivil toplum kuruluşunun temsilcileri, ilçe gençlik koordinatörleri, din görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yapılan iftarın ardından programın açılış konuşmasını yapan Bağbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hüsrev Odabaşı, ilçe gençlik koordinatörlüğü tarafından hazırlanan ve hayırseverlerin katkılarıyla yapılan iftar programına katılan herkese şükranlarını sunduğunu belirtti.

Pamukkale Müftüsü  Nihat Sevil, "İlçe Gençlik Koordinatörlüğünün organize ettiği ve hayırseverlerimizin maddi destekleri kurulan iftar sonrasında, emeği olan herkesi teşekkürlerimi sunuyorum. Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) bir hadisi şerifinde, ‘Oruçlu için iki sevinç ânı vardır: Biri, orucu açtığı yani iftar anındaki sevinci; diğeri de Rabbine kavuştuğu anki sevincidir.' Şu an bu iftar vaktinde küçük, tatlı bir sevinç yaşadık. İnşallah Cennette Rabbimize kavuşunca da ikinci sevincimizi yaşayacağız." dedi.

Öğrencilerile birlikte aynı sofrada bulunmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden  İl Müftüsü Aşık, “Sevgili gençler! Bizleri ramazan ayında, bu güzel sofra etrafında siz kıymetli kardeşlerimle buluşturan Cenab-ı Hakka hamd-ü senalar olsun. Rabbim oruçlarımızı kabul eylesin. Bu güzel organizasyonda emeği geçen ve sofranın kurulmasına katkı sunan ve davete icabet edenlerden Allah razı olsun." dedi.

15 Mayıs Denizli'de Milli Mücadele etkinlikleri çerçevesinde Bağbaşı Anadolu İmam Lisesi öğrencilerinin sahnelediği "Müftü" adlı tiyatro gösterisini büyük beğeni ile izlediğini belirten Müftü Aşık, tiyatro gösterisine katkı sunan öğrencileri, öğretmenleri ve okul yöneticilerini canı gönülden tebrik ettiğini söyledi. 

Daha sonra program davetlilere "Müftü" adlı tiyatro gösterisi sahnelenmesi ile son buldu.