T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Denizli Müftülüğü

16.03.2016

Fikri GÜLTEKİN - (1972-1973)

1943 yılında Isparta-Yalvaç ilçesi Sücüllü Kasabasında doğdu.

İlkokulu ve Kur'an kursunu, kendi köyünde, İmam-Hatip Lisesini Isparta'da, Konya Yüksek İslam Enstitüsünü de 1962-1966 yılları arasında bitirdi.

01.08.1966 yılında Kırşehir İl Müftü Yardımcılığına tayinle göreve başladı.
30.09.1967-30.09.1969 yıllarında İslahiye ilçesinde Yedek Subay olarak Askerliğini ifa etti.

29.06.1969 tarihinde Müftülüğüne, tedviren Eskişehir Vaizliğine, 26.06.1972 tarihinde aynı ilin Müftülüğüne, 19.08.1972 tarihinde Denizli İl Müftülüğüne, 01.10.1973 tarihinde Tekirdağ İl Müftülüğüne atandı. 25.11.1985 tarihinde Çanakkale İl Müftülüğü'ne, 17.11.1986 tarihinde İstanbul İl Müftü Yardımcılığına atandı.

 

Evli ve 3 çocuk babasıdır.