T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Denizli Müftülüğü

16.03.2016

Hikmet KUTLU - (1985-1993)

1944 yılında Isparta-Yalvaç Sücüllü Kasabasında doğdu.

İlkokulu ve Kur'an Kursunu aynı kasabada bitirdi.

1957 yılında Isparta İmam-Hatip Okuluna girdi. İstanbul İmam-Hatip Okulundan 1967 yılında mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü giriş imtihanlarını katılarak kaydoldu. 1971 yılında Enstitüyü bitirdi. Yüksek İslam Enstitüsü yıllarında aynı zamanda İmam-Hatiplik görevi de yaptı.

Sırasıyla; Üsküdar Kısıklı Namazgah Camii, Beşiktaş Yıldız Hamidiye, Arnavutköy Tevfikiye, levent Belediye sitesi Camii İmam-Hatiplik görevlerini yaptı.

25.05.1972 yılında Adapazarı Karasu İlçesi Vaizliğine tayin edilerek Müftülüğe tedviren görevlendirildi.

19.4.1973 tarihinde Müftü olarak tayin edildi.

09.04.1975 yılında Korkuteli ilçe Müftülüğüne tayin oldu.

31.7.1978 yılında Yozgat İl Müftülüğüne naklen tayin edildi.

02.02.1980 tarihinde Antalya İl Müftülüğüne 30.07.1980 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı Araştırma Dairesi Başkan Yardımcılığına getirildi.

Bilahare 15.12.1980 tarihinde tekrar Antalya İl Müftülüğüne getirildi.

04.11.1985 yılında da Denizli İl Müftülüğüne tayin oldu.

 

Başarılı hizmetleri karşılığında;

04.10.1989 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Teşekkür Belgesiyle,

25.03.1991 tarihinde T.H.K. Genel Başkanlığı Şükran Plaketi ve Beratı ile,

11.10.1991 tarihinde TÜTAV tarafından yılın başarılı Bürokratı seçilerek plaketle,

02.12.1991 tarihinde M.E.B. Din Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından Teşekkür Belgesi ile ödüllendirilmiştir.

 

Evli ve 3 çocuk babası olan Hikmet KUTLU, orta derece Arapça ve Fransızca bilmektedir.