07.07.2021

Semih KESKİN

1960 yılında Uşak’ta doğdu. Merkez 23 Nisan İlkokulunda ilk öğrenimini bitirdi, Ortaokulu Uşak Ömer Bedrettin Uşaklı ortaokulunda, Lise öğrenimini Devlet Parasız yatılı olarak Manisa-Demirci İmam Hatip Lisesi ve Balıkesir İmam-Hatip Lisesinde 1979 yılında bitirdikten sonra, aynı yıl Uşak -Buğdaylı köyünde İmam-Hatiplik görevine başladı. 1983 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi 6. dönem mezunu olan Semih KESKİN sırasıyla İzmir-Konak Yapıcıoğlu Camiinde İmam-Hatiplik,Manisa İl Müftü Yardımcılığı ve Vaizliği,Siirt-Eruh İlçe Müftülüğü,İzmir-Kınık Vaizliği,Hollanda’da 1993-1997 yılları arasında uzun dönem Din görevliliği,Aksaray-Ortaköy İlçe Müftülüğü,Çanakkale-Gökçeada ve Çan İlçe Müftülüğü,2008-2013 yılları arasında Belçika’da uzun dönem Din Görevlisi,Yurtdışı dönüşünde İzmir-Torbalı İlçe Müftülüğü, Denizli-Pamukkale Vaizliği,Denizli-Çameli İlçe Müftülüğü görevlerini yürütmüş, şu anda Denizli İl Müftü Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Evli ve 3 kız babası ve 2 kız torun sahibi olan Semih KESKİN, iyi derecede Arapça ,orta seviyede Flemenkçe ve İngilizce bilmektedir.​