T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Denizli Müftülüğü

Başlangıç Tarihi :
Bitiş Tarihi :
    
    
Yüce Rabbimiz Kur’an-ı Kerim’de “Şüphesiz biz Kur’an’ı, Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu bilir misin? Kadir gecesi, bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede Rablerinin izniyle her türlü iş için inerde iner...
Detay
    
“Ey iman edenler! Allah'a karşı gelmekten sakınmanız için oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, size de farz kılındı.” (Bakara, 2/183)
Detay
    
Zaman zannettiğimizden de çabuk gelip geçiyor. Kim bilir şu ana kadar ömrümüzden kaç yıl geçti. Sermayemiz her gün azalmaktadır...
Detay
    
Bu gece birçok ilahi hikmet ve sırrı içinde barındıran, mukaddes, feyizli ve bereketli Mirac Kandilini hep birlikte idrak edeceğiz.
Detay
    
Mü’minler olarak ilahi rahmet ve mağfiret mevsimi mübarek üç aylara kavuşmanın heyecanı içerisindeyiz. 7 Mart Perşembe’yi 8 Mart Cuma’ya bağlayan gece,..
Detay
    
12 Rebîu’l-Evvel 571 Pazartesi günü sabaha karşı peygamberler zincirinin son halkası olan Hâtem-ül Enbiya Hz. Muhammed (sav) dünyayı şereflendirdi.
Detay
    
“Biz onu (Kur’an’ı) Kadir gecesinde indirdik. Bilir misin nedir Kadir gecesi? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. O gece melekler ve ruh, rablerinin izniyle her bir iş için iner dururlar. O gece tan yeri ağarıncaya kadar esenlik doludur.” (Kadir Suresi, 1-5) "Kim Kadir gecesini, faziletine inanarak ve alacağı sevabı Allah'tan bekleyerek ibadet ve taatla geçirirse geçmiş günahları bağışlanır" (Buhârî, Kadir, 1).
Detay
    
Ey iman edenler! Allah'a karşı gelmekten sakınmanız için oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, size de farz kılındı.”(Bakara, 2/183)
Detay
    
Değerli Kardeşlerim, Zaman zannettiğimizden de çabuk gelip geçiyor. Kim bilir şu ana kadar ömrümüzden kaç yıl geçti. Sermayemiz her gün azalmaktadır. Niyazi Mısri’nin dediği gibi eğer bu sermayeyi ebedi yatırıma dönüştürmezsek çekeceğimiz pişmanlığı izah edemeyiz.
Detay