27.12.2021

Denizli Müftülüğü "Vefa Günü" Düzenledi

Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından 2021 yılında belirlenen Vefa teması üzerinde gerçekleştirilen faaliyetlerin bir tanesi daha gerçekleştirildi. 

Diyanet Işleri Başkanlığımızda 40 yıl ve üzeri muhtelif görevlerde görev yapmış Denizli ilimizden emekli olmuş veya muvazzaf görevli  olan din görevlilerine yönelik "Vefa ve Şükran" programı düzenlendi. 

Açış konuşmasını gerçekleştiren Denizli Müftüsü Mehmet Aşık, "Böyle bir programda sizlerle birlikte olmaktan onur duyduk. Sizler yıllarca Başkanlığımızda değişik görevler alarak 40 yıl ve üzeri hizmette bulundunuz. Davetimizi kırmayıp bu programa diğer illerden gelipte katılan kıymetli hocalarıma çok teşekkür ederim." dedi.

Programa katılan emekli il müftüleri,  ilçe müftüleri, vaizler ve din görevlileri böyle bir programın gerçekleştirilmesinden, kendilerine gösterilen vefadan dolayi memnuniyetlerini dile getirdiler. 

Yapilan konuşma ve tecrübe paylaşımlarının ardından Denizli emekli İl Müftüsü Mehmet Köse'nin yaptığı  dua sonrasında 40 yıl ve üzeri görev yapanlara Denizli Müftüsü Mehmet Aşık tarafından  "Vefa ve Şükran" belgeleri verildi. 

Programa İl Müftü Yardımcıları, İlçe müftüleri,  şube müdürleri ve din görevlileri katıldı. Program hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.